Andreas skvist ute i første sving

Disse selskapene står bak Htb Racing:

Finalen i den 8. runden av Rallycross VM ble en kort affære for Andreas da Johan Kristoffersen skviste ham inn mot veggen i første sving.

Allerede i Q3 markerte Bakkerud seg med 1. plass og fikk pole position i semi-finalen.

En pen start fra P1 i semifinalen og meget taktisk bruk av joker-runden plasserte ham i pole position i finalen.

Finalen ble forøvrig en kort affære for Andreas da Johan Kristoffersen skviste ham inn mot veggen i første sving.

I god behold

Andreas kom seg selv ut av bilen og er i god form, men vi vil anta at han er skuffet.

– I tried … skriver han selv på Instagram etter uhellet og det gjorde han virkelig. Se video fra finalen lenger nede i artikkelen.

View this post on Instagram

I tried…

A post shared by Andreas Bakkerud (@andreasbakkerud) on

Se finalen her

Med det var løpet over for Andreas.

Slik ser resultatene ut i skrivende stund.

Juryen holder på å etterforske starten.

RankDRIVERPOSTimeChamp Points
1.Johan KRISTOFFERSSON104:39.6388
2.Timmy HANSEN204:42.3755
3.Anton MARKLUND304:44.6404
4.Mattias EKSTRÖM404:59.0353
5.Robin LARSSON500:00.0002
6.Andreas BAKKERUD600:00.0001

Poeng i runde 8

RankDRIVERQ1Q2Q3Q4QPIP
1.Mattias EKSTRÖM505040014016
2.Andreas BAKKERUD394250013115
3.Kevin HANSEN404545013014
4.Timmy HANSEN453939012313
5.Johan KRISTOFFERSSON384038011612
6.Anton MARKLUND343842011411
7.Robin LARSSON423037010910
8.Niclas GRÖNHOLM36373501089
9.Timo SCHEIDER35363601078
10.Timur TIMERZYANOV37353401067
11.Tamás KÁRAI3234330996
12.Enzo IDE3328320935
13.Mandie AUGUST3031310924
14.Oliver BENNETT2833290903
15.Patrick GUILLERME2929300882
16.Liam DORAN313200631

Fotos: FIAWorldRallycross.com

Vær den første til å kommentere

Skriv en respons

Epostadressen din vil ikke vises.


*